Webové odkazy

 
Weby, které nás zaujaly a které se přímo i nepřímo týkají naší činnosti:
 
 

   

Druhé internetové stránky našeho spolku, zaměřené na obojživelníky v České republice. Pokud Vás tato skupina živočichů zajímá, právě zde se dozvíte něco o nich, o jejich ohrožení, o tom jak jim můžet pomoct, jaký je vztah lidí a obojživelníků, jaké pověry se kolem obojživelníků tradují a spoustu dalšího.

 

 

Naprosto evropsky ojedinělý a ambiciózní 50-letý projekt realizovaný ve Velké Británii s cílem vybudování a obnovy jednoho milionu (!!!) tůní ze současných 400 - 500 tisíc + mnoho dalšího o tůních. Více zde (PDF, 7,7 MB).

 

   

Původem severoamerická organizace pro ochranu obojživelníků. Momentálně působí na řadě míst celého světa. Každoročně pořádá Mezinárodní den ochrany žab - Save the Frogs Day, k jehož myšlence se také hlásíme a od roku 2013 pořádáme každoročně v tento den tzv. "Žabí den". Její úsilí i  forma ochrany je nám blízká. S organizací spolupracujeme.

 

 

Podívejte se z ptačí perspektivy jak vypadala naše krajina před 60 lety, konkrétně v roce 1953 a porovnejte jí se současným stavem! Přesvěčte se sami o velké odlesněnosti a mozaikovitém charakteru krajiny.

 

 

    

Znalost výskytu a rozšíření organismů je jedním ze základních pilířů ochrany přírody. Připojte se i vy k této činnosti.


|  nahoru na stránku  |


Mokřady z.s.