Lokality v naší péči - Pozemkový spolek

 
V rámci sdružení "Mokřady - ochrana a management" (dnes Mokřady z.s.) byl v dubnu 2012 akreditován pozemkový spolek Mokřady. Nejde o novou organizaci, ale pouze o činnost (pro nás většinovou) zaštítěnou Českým svazem ochránců přírody - více zde.

Níže je seznam lokalit, na kterých provádíme nebo jsme prováděli nějaká opatření. Péče o většinu z těchto lokalit je dlouhodobá a probíhá doposud. Řada lokalit leží v Kraji Vysočina, některé též ve Středočeském, Jihočeském a Plzeňském kraji. Na lokalitách probíhá činnost pod již zmíněným pozemkovým spolkem Mokřady. Výjimkou jsou lokality Pístovské mokřady a Popický rybník, kde je činnost prováděna pod hlavičkou Pobočky České ornitologické společnosti na Vysočině a jejím pozemkovým spolkem Gallinago a lokalitou Borovinka, kde je činnost prováděna pod hlavičkou Českého svazu ochránců přírody v Jihlavě. Tato skutečnost je dána historickými vazbami členů na tyto organizace. Ve všech případech ale o dané lokality pečovali a pečují členové spolku Mokřady.

 
Přibližná lokalizace zájmových území, kde působí naše organizace (stav k 12.5.2019):

 
Omlouváme se, stránky některých lokalit zatím nejsou vytvořené, některé jsou rozpracované a u některých nejsou doplněny aktuální texty a fotografie. Na všem ale průběžně pracujeme!

 


 

Borovinka 

 Pískovna Na cvičišti

Brejlovský rybník

Pístovské mokřady

Dolní Bradlo

Popický rybník

Horní Jilmík

Pod Lyžařem

Hřešické mokřady

Rančířovský Okrouhlík

Hulišťata

Rychtářský rybník

Lesnovské mokřady

Řehořov

Nadějovské nivy

Sochorov

Na hádkách

U Měšína

Na hranicích

VVP Stříbro

Na trojúhelníčku

Vílanecká střelnice

Ochoz

Žleby - Pastouška

 

 

|  nahoru na stránku  |


Mokřady z.s.

         

TOPlist