Lokality v naší péči - Pozemkový spolek

 
V rámci sdružení Mokřady - ochrana a management byl v dubnu 2012 akreditován pozemkový spolek Mokřady. Nejde o novou organizaci, ale pouze o činnost (pro nás většinovou) zaštítěnou Českým svazem ochránců přírody - více zde.

Níže je seznam lokalit, na kterých provádíme management a péči o mokřady. Řada lokalit leží v Kraji Vysočina, některé též ve Středočeském, Jihočeském a Plzeňském kraji. Na většině lokalit probíhá činnost pod již zmíněným pozemkovým spolkem Mokřady. Výjimkou jsou lokality Pístovské mokřady a Popický rybník, kde je činnost prováděna pod hlavičkou Pobočky České ornitologické společnosti na Vysočině a jejím pozemkovým spolkem Gallinago a lokalitou Borovinka, kde je činnost prováděna pod hlavičkou Českého svazu ochránců přírody v Jihlavě. Tato skutečnost je dána historickými vazbami členů na tyto organizace. Ve všech případech ale o dané lokality pečovali a pečují členové sdružení Mokřady - ochrana a management.

 
Přibližná lokalizace zájmových území, kde působí naše organizace (stav k 15.6.2017):

 
Omlouváme se, stránky některých lokalit zatím nejsou vytvořené, některé jsou rozpracované a u některých nejsou doplněny aktuální texty a fotografie. Na všem ale pracujeme!

 


 

Borovinka

 

Dolní Bradlo

 

Brejlovský rybník

 

Horní Jilmík

 

Hřešice

 

Hulišťata

 

Lyžař

 

Jindřichův Hradec - Pískovna na cvičišti

 

Lesnovské mokřady

 

Měšín

 

Nadějovské nivy

 

Na hranicích

 

Na trojúhelníčku

 

Ochoz

 

Pístovské mokřady

 

Pastouška - Žleby

 

Popický rybník

 

Rančířovský Okrouhlík

 

Rychtářský rybník

 

Řehořovská nádrž

 

Sochorov

 

VVP Stříbro

 

Vílanecká střelnice

 

Na hádkách

 

|  nahoru na stránku  |


Mokřady - ochrana a management

         

TOPlist